TC İle Kredi Notu Öğrenme

TC İle Kredi Notu Öğrenme
19 Mart 2017 tarihinde eklendi, 346 kez okundu.

Kredi notu tüm finansal kuruluş ve bankalardan kredi çekmek veya kredi kartı çıkartmak konusunda devreye giren önemli bir faktördür. Kredi notunu sorgulayarak öğrenmenin farklı birçok yolu bulunmaktadır. Kredi notu Findeks veya kredi kayıt bürosu yani KKB tarafından kişi adına kaydedilmektedir. Bu nedenle kredi notunu öğrenmeden önce Kredi Kayıt Büro’ suna kayıt olmak gerekmektedir. Artık artan teknolojik olanaklar sayesinde kredi notunu öğrenmek çok kolaylaşmıştır.

TC No İle Kredi Notu Sorgulama

TC no ile kredi notu sorgulama işlemi ile sadece TC kimlik bilgisi ile kredi notunu öğrenebilmektedir. KKB olarak bilinen kredi kayıt bürosu internet üzerinden de aktif bir şekilde işlem yapmaktadır. Aktifliği devam ettirip korumak adına Findeks sitesi oluşturulmuştur. Bu site ile kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler TC bilgisi ile kolayca kredi notunu sorgulayabilirler. TC numarası ile Findeks sitesine girip üye olan kişiler kredi notunu (kredi puanını) buradan öğrenebilirler.

Findeks ve KBB

Tüm bunlar dışında kişinin TC numarası ile kredi notu sorgulama işleminde, kişi Merkez Bankası’nın kredi notu sorgulama sistemine kredi kayıt bürosu üzerinden kayıt olması gerekmektedir. Çünkü kredi kayıt bürosu (KKB) kişinin kredi notuyla ilgili bilgileri kayıt altına almaktadır. Kredi notunu TC numarası ile sorgulamak isteyen kişi ister telefon operatörleri sayesinde isterse de bankalar aracılığı ile öğrenebilmektedir. Kredi kayıt bürosuna kayıt olmak için kişi büroya cep telefon bilgisini vermelidir. Üyelik işlemi onaylanıp tamamlandıktan sonra sistem üzerinden kredi puanı bilgisine ulaşılabilir. Findeks sayfasında bulunan özel bir teklif kapsamında kişiler onaylarsa aylık ödeme yaptıkları takdirde kredi puanı ile ilgili bilgileri daha düzenli bir biçimde kişiye ulaştırılmaktadır.

Kişi, irtibatta olduğu bankanın telefon ya da internet şubesi aracılığı ile belli bir ücret karşılığında kredi notu sorgulaması yapabilmektedir.

Etiketler:

TC İle Kredi Notu Öğrenme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ahmet dedi ki:

    TC No İle rahat bir şekilde işlemi gerçekleştirdim sizin sayenizde çok teşekkür ederim kısa sürede sonuç alabildim.

    Bu kredi notu ile dilediğim bankadan kredi çekebilirim sanırım yüksek çıktı çünkü içim rahatladı şuanda krediye çok ihtiyacım vardı yarın gidip başvuruda bulunacağım.

Sayfa başına git