Kredi Puanına (Siciline) Bakmayan ve Kredi Veren Bankalar

Kredi Puanına (Siciline) Bakmayan ve Kredi Veren Bankalar
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 297 kez okundu.

Günümüzde hangi bankaya giderseniz gidin kredi çekmeden önce kredini notunuz öğrenilir ve notunuzun yeterli olup olmamasına bakılarak kredi çekmenize izin verilir.

Kredi Sicili Bozukken Kredi Çekme

Son zamanlarda bazı bankalar kredi notunu dikkata almadan müşterilerine kredi kullanımına izin vermeye başladı. Tabi bu arada kredi verilirken müşterinin belirli şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartlardan biriside kefil şartıdır. Bu durumda kredi notunuz düşük olduğu için banka sizin tek başınıza kredi almanıza Müsaade etmez ve herhangi bir şekilde sizden güvence isteyecektir. Bu durumda kredi notu yüksek bir kişinin kefil olması gerekmektedir. Burada banka öncelikle krediyi çeken kişiyi baz alır eğer kredi çeken kişi ödemeleri düzgün yapmaz ise kendisi gibi kefil olan kişinin de kredi notunu etkileyebilmektedir. Bu yüzden eskilerin dediği gibi herşey olun ama kefil olmayın 🙂

Kredi Puanına Takılmadan Nasıl Kredi Çekilir ?

Kredi notunuz düşük kısacası siciliniz bozuksa belirli şartlar altında sizlere kredi verecek olan bankaları tespit etmek için şubelerle görüşmeler yapmanız daha faydalı olacaktır. İnternet üzerinden bankalara yapılan başvurularda olumsuz yanıt alma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Ayrıca üzerinize kayıtlı herhangi bir tapuda taşınmaz mal varsa bunu ipotek ettirerek belirli bir oranı kadar kredi çekmenize banka izin verecektir.

Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan ziyaretçilerimiz fikirlerini yazı altından paylaşabilir, ayrıca sormak istediğiniz soruları aşağıda yorum kısmından dile getirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git