KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
26 Mart 2017 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Günümüz her sektör de yeni yeni firmalar kurulmakta ve bu firmalar iş yerleri açarak hem burada hizmet veren personel hem de yapılan ticari iş açısından ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bunun ile birlikte yeni bir iş yeri açmak veya hali hazırda bulunan iş yerini büyütmek isteyen küçük veya orta ölçekli işletmeler için devletin vermiş olduğu büyük bir destek vardır. Devletin KOSGEB yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı aracılığı ile vermiş olduğu bu destek, küçük veya orta ölçekli işletmeler için büyük sermaye desteği olmakla birlikte bu anlamda küçük veya orta ölçekli işletmelere cankurtaran simiti olmaktadır.

KOSGEB Başvurusu İçin Aranan Şartlar

Devletin KOSGEB aracılığı ile küçük veya orta ölçekli işletmelere vermiş olduğu bu destek kredisi tabii ki tüm küçük veya orta ölçekli işletmelere verilmemektedir. Bununla birlikte kobi kredi desteği verilecek küçük veya orta ölçekli işletmeler de kobi kredi desteği vermek için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında kobi destek kredisi verilen kurum tarafından iş kurma eğitimi almak, üniversite eşliğinde verilen genç girişimci eğitimini tamamlamak ve İŞGEM bünyesinde kredi alacaklardan İŞGEM eğitiminden 1 yıl için de işletme açanlara verilme şartı vardır.

KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Gerekli şartlar sağlanan küçük veya orta ölçekli işletmelerden başvuru için gerekli bazı evraklar istenmektedir. KOSGEB başvurusu için gerekli evraklar çoğu KOSGEB internet sitesi üzerinden temin edilebilen evraklardır. KOSGEB Kobi Kredi Desteğine başvurmak isteyen küçük veya orta ölçekli işletmeler için gerekli olan evraklar;

  • 1. Kobi Beyannamesi
  • 2. Kobi Bilgi Dökümü
  • 3. Ticaret/Esnaf Sicil Gazetesi
  • 4. Ticaret Odası Faaliyet Belgesi
  • 5. İşletmeye Ait İmza Sirküleri
  • 6. İmza Beyannamesi’ dir.

Bu belgelerin temini ile birlikte küçük veya orta ölçekli işletmeler KOSGEB Kobi Destek Kredisine başvurabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git